Finał Alpol Bowling Cup 2015/2016

I Ogólnopolski Turniej Alpol Bowling Cup zakończony! Pierwszego kwietnia cztery drużyny, które zgromadziły najwięcej punktów w trzech kolejnych rundach spotkały się w kręgielni „Renoma” w Siemianowicach Śląskich, aby rozegrać półfinał i finał turnieju. Sportowa atmosfera, taniec i śpiew, poczęstunek i muzyka nie zakłóciły prawdziwej rywalizacji o najwyższe miejsca podium.

Miejsce imprezy

Zwycięzcą turnieju został zespół z Warszawy, mianowicie Centrum Kompetencji Przebudzenie Mocy, którego zawodnicy łącznie zdobyli 2125 punktów. Na drugim miejscu podium stanęli gracze z Warsaw Hawks, zdobywając łącznie 1866 punktów. W małym finale, czyli o miejsce III, krakowscy Barbakanie – 3 Logic przegrali z drużyną IB Systems z Poznania. Poznańscy zawodnicy zdobyli łącznie 1565 punktów, a Barbakanie 1378 punktów.

Otwarcie Gali Finałowej

W przerwach pomiędzy poszczególnymi blokami rozgrywek, zawodników zagrzewali do walki artyści – śpiewając i tańcząc. W czasie uroczystej gali finałowej wręczono nagrody, puchary, medale.

Fundatorem pucharów i statuetek było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem Polalarm. A na zawodnika, który zgromadził największą liczbę strików, czekała nagroda ufundowana przez Polską Izbę Systemów Alarmowych.

Zawodnicy, goście, widownia oraz przede wszystkim organizatorzy wspólnie wyrazili chęć kontynuowania turnieju w następnych latach. Zatem do zobaczenia za rok…